Ana SayfaFilmlerBilim Kurgu Dünyanın sonu nasıl gelecek? Moonfall kendince açıklıyor

 Dünyanın sonu nasıl gelecek? Moonfall kendince açıklıyor

İnsanların en çok sordukları sorulardan biri de “Dünyanın sonu nasıl gelecek?” sorusu olmuştur. Yönetmen Roland Emmerichi Moonfall filmi ile bu soruya cevap veriyor.

Herhalde insanların en çok sordukları sorulardan biri de “Dünyanın sonu nasıl gelecek?” sorusu olmuştur. Birçok sinema filminde farklı yorumlarda bulunuluyor. Örneğin Tom Cruise’ın baş rolünü oynadığı Dünyalar Savaşı filminde uzaylılar istila ediyor. Maya takvimini konu alan 2012’de ise dünyaya çarpan meteorlar dünyanın sonunu getiriyor. Hepsinin kendine göre bir cevabı var.

Dünyanın sonu nasıl gelecek?

Felaket filmleri kategorisinde, 4 Şubat 2022 tarihinde vizyone girecek olan Moonfall filmi’nin de kendine göre bir açıklaması var. Ayın yörüngeden çıkarak, dünyaya çarpması, sonumuzu getiriyor. Son derece etkileyici bir girişi olan yapımın ilk beş dakikasını aşağıda izleyebilirsiniz.

Baş rollerini Halle Berry, Patrick Wilson ve John Bradley alan yapım, ödüllü yönetmen Roland Emmerich tarafından yönetilmiş. Yarından sonra (2004), Godzilla (1998), Kurtuluş Günü (1996) gibi felaket filmlerinden de tanıdığımız yönetmenin geçmişi, bize yapım hakkında oldukça bilgi verici olacaktır. Zaten beş dakikalık açılış videosunu da izlediyseniz, ne kadar etkileyici bir giriş olduğunu da göreceksiniz.

Moonfall filminin konusu

Eski astronot, şimdi bir NASA yöneticisi olan Jo Fowler (Halle Berry), Dünya’nın, ayın uzak tarafı tarafından tehdit edildiğini ve onun da insanlığı kurtarmak için bir çözümü olduğunu düşünüyor. Ancak, eski meslektaşı astronot Brian Harper (Patrick Wilson) ve komplo teorisyeni KC Houseman (John Bradley-West) dışında kimse onu dinlememektedir.

Dünyanın sonu nasıl gelecek? Moonfall kendince açıklıyor

Ancak, Ay’ın yüzeyinde ortaya çıkan bir karanlık madde, çalıştıkları uzay üssüne büyük zarar vermesi sonucunda teorilerinin gerçek olduğunu görüyor. Şimdi, hem kendilerini hem de dünyayı yok oluştan kurtarmak zorundadılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Son Yazılarımız